Finalistky České Miss ESSENS dostaly rady od předního českého vizážisty Pavla Kortana

Vládní nařízení pokračují a tak nezbývá nic jiného, než finalistky České Miss ESSENS připravovat na velké finále alespoň online formou. Jedna z disciplín, kterou by měly dívky zvládat, je péče o pleť a následné líčení. Jak na to, jim poradil Pavel Kortan.

Finalistky České Miss ESSENS dostaly rady od předního českého vizážisty Pavla Kortana

Zatímco některé finalistky se již ve světě modelingu pohybují a před fotoaparátem jsou jako doma, pro jiné jde díky České Miss ESSENS o vůbec první zkušenosti. A tak ocení rady od profesionálů. Mezi ně se bezpochyby řadí i Pavel Kortan, který se stará o vizáž mnoha známých tváří. "Snažil jsem se finalistkám zprostředkovat zkušenosti z mé patnáctileté praxe vizážisty. Je mi moc líto, že se s dívkami nemůžeme potkat zatím naživo. Navzdory tomu jsme se rozhodli, připravit pro ně sérii seminářů on-line. A já měl to štěstí být mezi přednášejícími," raduje se Pavel. Ten také prozradil, že první online kurz zaměřil na přípravu na focení a to od vlasů, přes nehty až po péči o pleť. "Snažil jsem se dívkám vysvělit, jak by měly přijít připraveny na focení a jak se mají starat o svou pleť. Je několik zásad profesionální modelky, na které by finalistky neměly nikdy zapomenout. Jsem si jistý, že pokud si moje rady "zapíšou za uši", určitě jim to pomůže k lepší a profesionální práci."

Už brzy se finalistky České Miss ESSENS dočkají dalšího školení pod taktovkou nejen Pavla Kortana, ale i jeho zkušené kolegyně Mirky Česlové, taktéž z ESSENS Boudoiru. Společně se zaměří na denní líčení a dívkám blíže představí kolekci dekorativní kosmetiky s názvem Must have edition.