Práce se sociálními sítěmi jako nezbytná dovednost každé finalistky České Miss ESSENS: Michaela Hávová připravila pro dívky školení

Ať chceme nebo ne, sociální sítě ovládají naše životy a jsou komunikačním kanálem nejen známých tváří. I dívky z České Miss ESSENS ocenily rady prostřednictvím on-line školení.

Práce se sociálními sítěmi jako nezbytná dovednost každé finalistky České Miss ESSENS: Michaela Hávová připravila pro dívky školení

Direct, post, feed, stories... Terminologie sociálních sítí je už dnes blízká lidem skrz různé profese. I práce v modelingu či účast v České Miss ESSENS vyžaduje, aby se dívky v tomto komunikačním kanále uměly pohybovat.

"Sociální sítě jsou velice důležitou platformou v této době, proto je potřeba na nich neustále pracovat," říká Michaela Hávová, která pořádá pravidelné školení jak pro veřejnost, tak pro finalistky soutěže krásy. "Dělám social školení pro firmy i jednotlivce třetím rokem a strašně se mi líbí, jak jde už teď vidět u jednotlivých dívek posun. Začínají využívat všechny možnosti obsahu na instagramu, snaží se stříhat videa nebo například editovat fotky presety. Jsou moc šikovné a hlavně jde vidět, že chtějí a baví je to."

Na posledním virtuálním setkání jim Míša, která se mimo jiné pyšní i titulem Miss Supranational 2016 a v současné době je také produkční soutěže, představila nejen funkce instagramu, ale také je učila vytvářet lákavý obsah, kterým mohou přitáhnout co nejvíce fanoušků. "Snažila jsem se přiblížit i to, jak funguje algoritmus nebo jaké aplikace mají využívat."

Projekt Česká Miss ESSENS plánuje pro finalistky i další social školení a celý tým je přesvědčen, že dívkám tyto znalosti pomohou i například v navazování zajímavých partnerských spoluprací.