Česká Miss na slavnostním otevření prostor ve FN Motol

Více než 200 000 korun darovala Česká Miss nadaci Kapka naděje. A nyní už je jasné, co se s penězi stalo.

Česká Miss na slavnostním otevření prostor ve FN Motol

Česká Miss 2019 Barbora Hodačová, Miss Universe Slovenskej republiky Laura Longauerová, II. Česká Vicemiss Karolína Kokešová a obchodní ředitelka Miss Events a. s. Veronika Farářová se setkaly na slavnostním otevření heren a terapeutických prostor Dětské psychiatrické kliniky 2. LF UK a FN Motol, které zrekonstruovala právě Kapka naděje.

Jak prozradil ředitel FN Motol JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, celková částka na rekonstrukci přesáhla 800 000 korun: „Rekonstrukce byla nákladná a vzhledem k tomu, že budovy jsou z dob války, dokonce máme v archivu stavební plán podepsaný Reinhardem Heydrichem, jsme za modernizaci velmi rádi. Průměrná doba pobytu pacientů je několik týdnů a je tedy víc než důležité, aby se u nás cítili dobře. Herny totiž neslouží pouze k zábavě, ale probíhají zde i skupinové terapie.“

Nemocnice má podle Ludvíka v plánu postavit pro dětskou psychiatrii zcela nový komplex v hodnotě několika desítek milionů korun. „To by pro Kapku naděje mohla být další výzva,“ řekl Ludvík napůl v žertu směrem k ředitelce Kapky naděje Vendule Pizingerové. „Jsme rádi, že jsme se podíleli na rekontrukci stávajících heren a kdo ví, možná pomůžeme i při výstavbě nových prostor. Ostatně, když jsem v minulosti panu řediteli řekla, že pomůžeme nejen na onkologii, ale i na dětské psychiatrii, taky mi nevěřil,“ smála se Pizingerová.

„Je pravdou, že Kapka naděje prolomila jakési tabu. Pomoc na psychiatrii totiž mediálně není tak zajímavá. Nemůžete přijít a vyfotit se s nemocnými dětmi, tak jako na jiných odděleních a to spoustu sponzorů odrazuje. Doufám, že tento první krok, který Vendula s Kapkou udělala nyní rozpoutá větši vlnu pomoci,“ dodal přednosta dětské psychiatrie prof. MUDr. Michal Hrdlička.

Děti totiž přítomny nebyly, což mrzelo hlavně vítězky České Miss: „Samozřejmě chápu, že takto velká účast a pozornost by pro děti nebyla dobrá, ale pokud by některé z nich měly zájem se s námi setkat, rády kdykoliv přijdeme,“ nabízela svoji pomoc Karolína Kokešová. “Přiznám se, že dokud o tom pan přednosta nepromluvil, nedošlo mi, jak opomíjená je psychiatrie pro děti a zřejmě i dospělé. Jsem opravdu ráda, že jsme mohly být součástí této pomoci,“ zakončila Hodačová, která se nyní připravuje na odlet na Miss Universe a hned po návratu ze světové soutěže se chce do charitativní činnosti zapojit naplno.