Jan Tůma o spolupráci s Českou Miss: Tohle jsem nečekal!

Poslední dny soustředění České Miss a Miss Universe Slovenska 2019 na Krétě byly hlavně o focení. Pod taktovkou fotografa Honzy Tůmy vznikaly první oficiální fotografie finálové dvanáctky.

Jan Tůma o spolupráci s Českou Miss: Tohle jsem nečekal!

Pro mnohé dívky to bylo vůbec první profesionální focení. A i když se prý zpočátku obávaly, díky přístupu celého týmu si užily každý moment. O outfity se postarala stylistka Šárka Štursová, která pro Českou Miss pracuje již druhým rokem: „Protože se jednalo o focení v Řecku, volila jsem hlavně bílou, zlatou a tělovou barvu. Styling jsme měnili podle lokací, které Honza vybral, ale dívky pokaždé fotily ve stejném oblečení, aby byl celkový efekt kompaktní a aby žádná nevybočovala,“ vysvětlila Štursová volbu modelů.

Účesy vytvořili kadeřníci z Franck Provost a make up byl v rukou Mirky Česlové a Michelle Flores. Lokace si vybíral sám fotograf a volil tak, aby si dívky vyzkoušely různé styly focení: „Začínali jsme s dlouhými šaty a tady bylo nutné, aby dívky ukázaly spíš svou něžnou stránku. Následovalo focení v plavkách a v tělovém body ve vodě, kde musely být sexy. Přiznám se, že jsem nečekal, že budou hned při prvním focení tak dobré.“

A kdo měl odfoceno, mohl si užít vodní sporty nebo cooking show. Při té se dívky naučily něco o tradiční řecké kuchyni. Vrcholem soustředění pak pro ně byla soutěž o hodnotné ceny značky Xiaomi, která je partnerem soutěže.

Poslední večer si finálová dvanáctka pro hosty hotelu Amounda Bay připravila malou módní přehlídku, kterou uvedla moderátorka Veronika Farářová: „Součástí programu bylo i krátké představení dívek a žádná z nich nebyla na první pohled nervózní. Samozřejmě je ještě čekají lekce rétoriky, ale myslím, že se ukázalo, jak silný letošní ročník je.“ A s tím souhlasí i Niko, který přehlídku hudebně doprovodil a se kterým finalistky během pobytu natáčely letní videoklip: “Doufal jsem, že po týdnu na soustředění budu mít o vítězkách jasno, ale pravdou je, že se mi zdají skvělé všechny.“