První den soustředění: Finalistky obou zemí se konečně seznámily! Panuje rivalita?

V úterý v nočních hodinách dorazily finalistky České Miss a Miss Universe Slovenskej republiky na týdenní soustředění na Krétě. Zatímco Češky letěly z Prahy, slovenské dívky startovaly z Bratislavy, a tak na první setkání došlo až ve středu ráno.

První den soustředění: Finalistky obou zemí se konečně seznámily! Panuje rivalita?

Ještě před snídaní uvítali zástupci CK Pantour (www.pantour.cz) finalistky oficiálně v hotelu Amounda Bay a nastínili program celého týdne. Kromě zábavy je však čeká i pořádná dřina. Nácvik pózování, chůze, práce se sociálními sítěmi, spousta focení a samozřejmě i cvičení. A hned toho prvního se ujala ambasadorka letošního ročníku, Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová.

Ta si s dívkami nejprve zaběhala a následně si společně zaposilovaly: „Jsem moc ráda, že se do toho dívky hned od začátku “opřely" a naslouchají mým radám,“ chválila finalistky Švantnerová. A že do cvičení daly všechno, prozradily i jejich sportovní hodinky od Xiaomi, které kromě ukazování času měří i tep. A to není vše -  dívky dostaly i přenosné reproduktory stejné značky, které se při sportování v hotelové zahradě osvědčily perfektně. Hudbu při cvičení ocenila i Česká Miss 2018 Lea Šteflíčková: “Byla to zábava a určitě to nebyl náš poslední společný trénink.“

A pak přišla na řadu zasloužená odměna. Relax u bazénu, oběd a následná péče kadeřníků z Franck Provost, vizážistek Mirky Česlové a Michelle Flores a stylistky Šárky Štursové, která z dívkami vybírala plavky z dílny Fashion Island a následně i oblečení na první výlet: „Mile mě překvapilo, jaké oblečení si s sebou dívky na soustředění zabalily. Samozřejmě je na čem pracovat, ale základ tam je a to je důležité.“

A tak se mohlo vyrazit do centra Herákleionu. Celá dvanáctka si při focení “selfíček” v přístavu konečně pořádně vyzkoušela nové mobilní telefony Xiaomi. Dostalo se ale i na profesionální focení a trénink pózování. A z fotek je patrné, že se z holek stává fajn parta napříč oběma zeměmi. Se západem slunce přišel čas na návrat do hotelu, kde dívky po večeři čekala první lekce práce se sociálními sítěmi a koncert zpěváka Nika.