Tohle je 3. nejkrásnější tělo planety: Vítězka České Miss Vavrušková zazářila na Miss Earth!

Takto velký úspěch nezaznamenala Česká republika na světových soutěžích už několik let.

Tohle je 3. nejkrásnější tělo planety: Vítězka České Miss Vavrušková zazářila na Miss Earth!

Česko-Slovenská Miss a Česká Miss Earth 2019 Klára Vavrušková naši zemi právě reprezentuje na světové soutěži Miss Earth na Filipínách. Finále se uskuteční už 26. října, ale Klára Vavrušková zabodovala už nyní.

V konkurenci dalších 26 dívek ve své skupině získala Vavrušková 3.místo v soutěži o nejkrásnější postavu v plavkách: „Vůbec jsem to nečekala. Když vyhlásili moje jméno, chvilku jsem stála na místě, než jsem to vstřebala. Ta konkurence je tu obrovská a holky jsou krásné, program je navíc velmi náročný a tohle je pro mě odměna,“ konstatovala Klára krátce po svém umístění.

Nejednalo se čistě o promenádu v plavkách. Finalistky se porotcům musely představit a promluvit o květině, kterou si zvolily jako národní. Podobných dílčích soutěží je před finále hned několik. Vavruškovou ještě čeká představování národního kostýmu, který pro ni vytvořil návrhář Kryštof Ostříž, ale i soutěž v pózování a další.

Jakýkoliv úspěch v těchto předfinálových soutěžích zvedá pravděpodobnost na umístění během samotného finálového galavečera. Vzhledem k velkým ohlasům, které Vavrušková zaznamenává na fanouškových stránkách Miss Earth by se tak mohl opakovat úspěch z roku 2012, kdy Tereza Fajksová jako jediná Češka na Miss Earth zvítězila.