Vavrušková opět bodovala na Miss Earth: Tentokrát obsadila druhou příčku

Nejprve třetí místo v soutěži o nejkrásnější postavu v plavkách, nyní Klára Vavrušková uspěla na Miss Earth i při vyhlašování nejkrásnějšího národního kostýmu. Této disciplíně však předcházelo malé drama.

Vavrušková opět bodovala na Miss Earth: Tentokrát obsadila druhou příčku

Na Filipíny totiž Klára vycestovala s několika kufry, ale ne všechny do cílové destinace dorazily. A právě kostým z dílny Kryštofa Ostříže, inpirovaný národními klenoty, Česko-Slovenské Miss 2019 chyběl: „Nejprve proběhla pátrací akce a když jsme zjistili, že je kufr někde v Německu, pořád jsme doufali, že dorazí včas, ale neklaplo to,“ vysvětlila Vavrušková.

Naštěstí produkční tým České Miss počítal i s touto variantou, a proto s sebou měla Vavrušková kostýmy dva. Stejně jako další povinné outfity: „Říkali jsme si s produkcí, že se občas kufr ztratí, ale pravděpodobnost, že by se mi ztratily všechny, je malá, a tak jsme věci, bez kterých bych se neobešla, raději zabalili vícekrát,“ smála se Klára.

“Záložní” kostým, který nakonec získal skvělé druhé místo, vynesla Vavrušková po Lee Šteflíčkové, která s ním loni soutěžila na Miss Universe. Navíc ho navrhla a vytvořila další z bývalých vítězek a ambasadorka České Miss Nikol Švantnerová. “Samozřejmě mě nejdřív mrzelo, že ten hlavní kostým nedorazil, ale asi to tak mělo být. Tento se všem moc líbil a hlavní je, že měl úspěch,“ dodala závěrem Vavrušková.