Bára Kolářová

Mgr. Bára Kolářová, rodným jménem Barbora Kolářová, provdaná Barbora Vida (* 10. května 1984, Praha), je modelka a II. česká vicemiss 2006.

3. listopadu 2009 se zasnoubila se svým přítelem Přemyslem Vidou a 4. února 2011 se za něj provdala. Po čtyřech letech manželství se rozhodli rozšířit rodinu – v dubnu 2016 se jim narodila dcera Elizabeth Vida.

Studovala na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze obor Sociální a masová komunikace, který absolvovala v září 2009 a získala titul Bc., poté pokračovala v navazujícím magisterském oboru na téže univerzitě a získala titul Mgr. Pracovala jako manažerka v modelingové agentuře Royal Promotion s.r.o. na Praze 2, jejíž součástí je lifestylový časopise pro všehoschopnou ženu LOOK magazine. Nyní pracuje jako fashion konzultant v krejčovském salonu Galard.

Bára má mladší sestru Terezu Salte (rodným jménem Kolářová), která se v září 2013 provdala do Norska za vystudovaného právníka Johna Erika Jonassena Salteho a píše úspěšný blog o životě nejen v norské metropoli TerezaInOslo. Blog získal v roce 2014 první místo v kategorii „Life“ ankety Blogerka roku. V létě 2015 se s manželem přestěhovala zpět do Prahy, kde založili agenturu Elite Bloggers, která zprostředkovává marketingové spolupráce mezi českými blogerkami a nejrůznějšími firmami.

V listopadu 2015 obhájila prvenství v anketě Blogerka roku v kategorii „Life“. V dalším ročníku téže ankety, nově pod názvem Czech Blog Awards, skončila v kategorii „Life“ na třetím místě.

V roce 2006 se Barbora zúčastnila soutěže Česká Miss a stala se II. českou vicemiss.
V současnosti je pořád žádanou modelkou, natáčí televizní reklamy a fotí nejrůznější kampaně.